Friday, June 29, 2012

Randalls - A few good deals I found today - Post Pebbles Cereal for about .50 a box!

How would you like to get Post Pebbles cereal for about $0.50 a box!
That is a smokin price, especially for Pebbles cereal

Right now, Randalls has the Post Pebbles cereal on sale for $1.88.
There is also a catalina promo going on through mid July.
Buy 3 get $2, Buy 4 get $3 or Buy 5 get $4 On your next shopping order

There is a $1/2 printable coupon here as well as .55 insert coupons in the 6/10 inserts.  (Please note the insert coupons have a limit of 4 like coupons per transaction)
I purchased 5 and used 3 .55 inserts and 1 $1/2 printable, so it looked something like this:
5 Pebbles cereals $1.88 each = $9.40
-3 x .55 coupons
-1 - $1/2 printable
= $6.75 and earned $4 oynso
=$2.75 or .55 a box

Then, I did a second transaction to roll the catalina
4 Pebbles = $7.52
-4 - .55 insert coupons
-$4.33 - $4 cat(took off tax even though cereal is non-taxable)
=.99 oop and got $3 oynso back
(essentially cost was 1.99/4 boxes or .50 a box!)
SWEET!!!!!!


A few other items I noticed on sale while there
Dial handsoap is .99 again, so free with .35 insert coupon tripled



Carefree are .99 again, so free with .50 insert coupon doubled (expires Saturday!)

Gold Peak tea $1, so free if you printed the .50 printable doubled


Also (not pictured) but if you were selected for the Sobe Bzzagent, they are $1 so free with the .50 homemailers.


And finally:
If you printed the $1 OM Selects coupon, you can get the Turkey dogs for .29 each.


Thanks SD for the heads up on the Pebbles :D

Don't understand my lingo? Go here.  
Some links provided in this post may help fund my blog - see my disclosure statement here.

3 comments:

shawn said...

Rips candy is $1.29-$1/1q=.29 per bag.

Monica said...

Do all Randalls stores in the Houston area double/triple coupons?

Stephanie Jensen said...

Monica, yes all Randalls double/triple one LIKE coupon per transaction

Post a Comment